Sergio Leoni

Piece kaflowe jak dzieła sztuki

Historia

Tradycja rzemiosła ceramicznego

Założona w 1969 roku firma Sergio Leoni reprezentuje spełnienie marzeń rzemieślnika artysty, tworząc drogocenne, jedyne w swoim rodzaju dzieła z ceramiki mające służyć przez długie lata oraz zdobić i ogrzewać domy na całym świecie. Sergio Leoni poświęcił się poszukiwaniu własnego stylu urządzeń opalanych drewnem i zaproponował kolekcję, którą możemy śmiało utożsamiać z dziełami sztuki. Po przejęciu przez Grupę MCZ w 2012 roku, Sergio Leoni utrzymało swoją tożsamość i dalej kontynuuje swoją misję: połączenia sztuki modelowania ceramiki z najnowszymi na świecie technologiami ogrzewania za pomocą drewna.

W laboratorium San Polo d’Enza, w prowincji Reggio Emilia, każdy produkt wykonywany jest ręcznie, zgodnie z tradycją sięgającą sztuki Arc Canusina nazwanej po Matilde de Canossa, pierwszej i jednej z niewielu wpływowych kobiet średniowiecza. Glina, której skład jest tajemnicą i powstawała przez lata pracy rzemieślnika, wypełnia wykonaną formę z gipsu, którą można wykorzystać do odlania tylko kilku sztuk danego elementu. Następnie kafle są zdobione, dekorowane ręcznie przez najbardziej utalentowanych artystów malarzy przy pomocy specjalnych farb. Każdy element ceramicznej obudowy jest dopasowywany do urządzenia jak szyty na miarę garnitur.

Sergio Leoni
 
 

Technologia

Systemy akumulacji

Ceramika jest stosowana od zawsze w celu lepszego odzysku energii cieplnej, ogrzewa ona poprzez promieniowanie dokładnie tak jak ogrzewa nas słońce. To naturalny i zdrowy sposób ogrzewania, pozwalający na utrzymanie komfortu w naszych domach, ponieważ nie rozprowadza kurzu i zachowuje poziom wilgotności powietrza. Sercem piecyków Sergio Leoni jest blok wykonany z ogniotrwałego materiału najwyższej jakości, który oddaje ciepło przez długi czas po wygaśnięciu ognia. Każdy piecyk Sergio Leoni posiada między komora spalania a obudową, komorę umożliwiającą swobodną cyrkulację powietrza, które się w niej ogrzewa i w naturalny sposób równomiernie wypełnia pomieszczenie.

 

Styl

Włoska historia – Sergio Leoni

We włoskiej kulturze sylwetki artysty i rzemieślnika często pasują do siebie jak dwie połówki jednej formy. W tym kontekście historia Sergio Leoni może uchodzić za przykład: po pierwszych latach nauki w zakresie rysunku artystycznego, rzeźby i modelowania gliny, którą rozpoczął ponad 50 lat temu jako młody chłopiec, mistrz postanowił poświęcić się produkcji rzemieślniczej, łącząc poszukiwania własnego stylu ze światem pieców, utożsamianych z obiektami sztuki oraz z jakością wytwarzanego przez nich ciepła.

W laboratorium Sergio Leoni każdy piec jest wykonywany ręcznie, przy wykorzystaniu naturalnych materiałów i składników takich jak glina, woda oraz ogień: ich odpowiednia kombinacja wyznacza czas powstania produktu.

Cała reszta to kwestia zawodu, pokorne słuchanie innych, a także cierpliwość w podejmowaniu prób, jak powtarza zawsze Sergio Leoni.

“Owocem jest kolekcja pieców artystycznych, które zostały stworzone z myślą, aby służyć przez długi czas. Emitowane przez nie ciepło wywołuje uczucie komfortu i jednocześnie wprawia w niepowtarzalny zachwyt nad ich pięknem: w pałacach, zamkach, starodawnych i nowoczesnych domkach, na całym świecie.

Sergio Leoni

 

 

Produkcja

Tajemnica ceramiki rzemieślniczej – Sergio Leoni

Warsztat Sergio Leoniego zaczyna się od dużego dołu, rodzaju zatopionej wazy, która zawiera mieszankę ceramiczną, która jest utrzymywana w stanie miękkim przez stale poruszające się obrotowe ostrza.

„Używamy gruboziarnistej gliny”, mówi Matteo Leoni, kierownik produkcji i dyrektor firmy, ponieważ jego ojciec, Sergio, wziął trochę zasłużonego odpoczynku. „To ten, który gwarantuje najwyższą jakość i jest idealny dla dużych kawałków, takich jak te, które produkujemy tutaj”.

Przepis na tę ziarnistą mieszankę jest tajemnicą, formułą, którą rzemieślnik czerpie z wieloletnich doświadczeń i przekaże ją tylko zaufanym asystentom.

Sergio Leoni

 

 

Budowa

Zdrowe ciepło, które daje uczucie komfortu

Ogień który wyzwala drewno, właściwości cieplne ceramiki: z tego związku powstaje naturalne, przekazywane i rozkładające się równomiernie w otoczeniu ciepło.

Jedną z najbardziej zauważalnych w piecach Sergio Leoni cech, jest obecność wnęki, która umożliwia lepszą cyrkulację powietrza oraz wysoka jakość szamotu, zapewniającego optymalne spalanie i długotrwałe utrzymanie ciepła dzięki jego ciągłej emisji, również po wygaszeniu ognia, odbywającej się poprzez pokrycie ceramiczne.

Dzięki tej właściwości piece wykonane z materiału ogniotrwałego nadają się idealnie do użycia aż do później nocy: począwszy od zachwycających prostotą wyrobów, które są owocem wiejskiej tradycji,aż do przecudownie ozdobionych pałaców szlacheckich i biskupich, wyposażonych w wyrafinowane systemy odzyskiwania ciepła.

Naturalnemu uczuciu komfortu towarzyszy łatwość w użyciu i czyszczeniu, idąca w parze z nowoczesnym stylem życia, który zwraca uwagę na jakość oraz poszanowanie środowiska.

Sergio Leoni

 

Piec kaflowy Giglio – Sergio Leoni Piec kaflowy Giglio – Sergio Leoni
Producent: Sergio Leoni
Cena: 30 372,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl