Piec kaflowy Marlene maxi E – Sergio Leoni

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 29 046,00 zł 29046.00
ilość szt.

towar niedostępny

Przed złożeniem zamówienia, skontaktuj się w celu potwierdzenia dostępności oraz ostatecznej ceny produktu! Zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówień niepotwierdzonych.

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Sergio Leoni
Kod produktu: E134-57513

Opis

Piec kaflowy Marlene maxi E – Sergio Leoni

Rysunek techniczny:

https://www.wentor.pl/wp-content/uploads/2020/05/MarleneMaxi-5.jpg

 

Systemy akumulacji

Ceramika jest stosowana od zawsze w celu lepszego odzysku energii cieplnej, ogrzewa ona poprzez promieniowanie dokładnie tak jak ogrzewa nas słońce. To naturalny i zdrowy sposób ogrzewania, pozwalający na utrzymanie komfortu w naszych domach, ponieważ nie rozprowadza kurzu i zachowuje poziom wilgotności powietrza. Sercem piecyków Sergio Leoni jest blok wykonany z ogniotrwałego materiału najwyższej jakości, który oddaje ciepło przez długi czas po wygaśnięciu ognia. Każdy piecyk Sergio Leoni posiada między komora spalania a obudową, komorę umożliwiającą swobodną cyrkulację powietrza, które się w niej ogrzewa i w naturalny sposób równomiernie wypełnia pomieszczenie.

Struktura i kolory kafli:
Kafle z połyskiem:

budowa wkładu kominkowego

biały

budowa wkładu kominkowego

kość słoniowa

budowa wkładu kominkowego

cella

budowa wkładu kominkowego

zielony

budowa wkładu kominkowego

bordowy

budowa wkładu kominkowego

miodowy

budowa wkładu kominkowego

niebieski

budowa wkładu kominkowego

czarny

 
Kafle matowe:
budowa wkładu kominkowego

biały mat

budowa wkładu kominkowego

czarny mat

 
Kafle zdobione ręcznie:
budowa wkładu kominkowego

biały z dekorem (niebieski + pomarańczowy)

budowa wkładu kominkowego

cella z dekorem (zielony + pomarańczowy)

budowa wkładu kominkowego

biały z dekorem (zielony + różowy + pomarańczowy)

 
 
Elementy metalowe wykończenia:
budowa wkładu kominkowego

nikiel

budowa wkładu kominkowego

mosiądz

Cena dotyczy kolorów kafli jak na zdjęciu z oferty standardowej. Wykończenie mosiądz. Wliczona kolumna ceramiczna 120 cm (E42 ceramic column 120 cm – 2 pieces). W cenę nie wliczona jest rura spalinowa.

 

Włoskie piece kaflowe – model Marlene maxi E

Ta kolekcja pieców o prostym kształcie, podobnych do pieców z kafli o tradycjach nordyckich. W modelach Marlene jest uwidoczniona w zarysie geometrii oraz w dekoracyjnym malowaniu kafla. Piecyki Marlene zostały tak zaprojektowane aby można było postawić je w dowolnym miejscu w domu ze względu na wykończenie tyłu piecyka w kaflu. Ta kolekcja charakteryzuje się szeroką gamą produktów od Marlene ” mini ” po ” maxi ” , do pieca z opcją piekarnika aby zaspokoić wszystkie potrzeby i pragnienia naszych klientów.

Liberty to ukłon w modernistyczną atmosferę z początku XX wieku, zdolną przenieść nas w epokę piękna i harmonii. Jego wymiary inspirowane są “piecami z Pensylwani” stworzonymi przez Benjamina Franklina w drugiej połowie XVIII wieku, na bazie swoich studiów w wydajności tych piecyków jak i wytworzeniu jak największej ilości ciepła niewielką ilością drewna, powodując mieszkania jak najzdrowsze i komfortowe.

Założona w 1969 roku firma Sergio Leoni reprezentuje spełnienie marzeń rzemieślnika artysty, tworząc drogocenne, jedyne w swoim rodzaju dzieła z ceramiki mające służyć przez długie lata oraz zdobić i ogrzewać domy na całym świecie. Sergio Leoni poświęcił się poszukiwaniu własnego stylu urządzeń opalanych drewnem i zaproponował kolekcję, którą możemy śmiało utożsamiać z dziełami sztuki. Po przejęciu przez Grupę MCZ w 2012 roku, Sergio Leoni utrzymało swoją tożsamość i dalej kontynuuje swoją misję: połączenia sztuki modelowania ceramiki z najnowszymi na świecie technologiami ogrzewania za pomocą drewna.

Tradycja rzemiosła ceramicznego

W laboratorium San Polo d’Enza, w prowincji Reggio Emilia, każdy produkt wykonywany jest ręcznie, zgodnie z tradycją sięgającą sztuki Arc Canusina nazwanej po Matilde de Canossa, pierwszej i jednej z niewielu wpływowych kobiet średniowiecza. Glina, której skład jest tajemnicą i powstawała przez lata pracy rzemieślnika, wypełnia wykonaną formę z gipsu, którą można wykorzystać do odlania tylko kilku sztuk danego elementu. Następnie kafle są zdobione, dekorowane ręcznie przez najbardziej utalentowanych artystów malarzy przy pomocy specjalnych farb. Każdy element ceramicznej obudowy jest dopasowywany do urządzenia jak szyty na miarę garnitur.

MarleneMaxi (1)

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl