Wentylacja mechaniczna

Wentylacja grawitacyjna nie zawsze jest w stanie zapewnić w obiekcie właściwy przepływ powietrza, co z kolei gwarantuje wentylacja mechaniczna. Dlatego coraz więcej osób przekonuje się do zastąpienia tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej systemem wymuszonej wentylacji, dzięki której wymiana powietrza może być kontrolowana i która zapobiega stratom ciepła. Niezawodne systemy wentylacji mechanicznej znajdziesz w naszej ofercie.

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Układy wymuszonego przepływu powietrza zyskały jeszcze większe zainteresowanie naszych klientów, odkąd na rynku pojawiła się wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Jest to system, który oprócz dobrego przepływu powietrza, także zatrzymuje w budynku ciepło. Wentylacja z rekuperacją odbiera część ciepła z ogrzewanego wnętrza i natychmiast oddaje je do powietrza, które wpływa z zewnątrz. W ten sposób większa ilość ciepłego powietrza pozostaje w stałym obiegu, a (co ważne) można kontrolować oraz regulować ten proces.

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją ma jeszcze jedną zaletę, a jest nią filtracja powietrza, które wpływa do domu z zewnątrz. Mechanizm oczyszcza to powietrze z pyłków roślinnych oraz zanieczyszczeń powodowanych m.in. przez przemysł i smog. Instalując wentylację mechaniczną można mieć w domu dobrej jakości powietrze niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

>

Wentylacja z rekuperacją i wymiennikiem ciepła

Natomiast jeśli do systemu wentylacji mechanicznej z rekuperacją dodamy jeszcze gruntowy wymiennik ciepła (w skrócie GWC), umożliwi to regulację temperatury powietrza w domu, a konkretnie zmniejszy jej wahania. Montaż takiego wymiennika spowoduje, że latem zyskamy naturalną klimatyzację budynku, a zimą wsparcie dla pracy głównego urządzenia grzewczego. Wymiennik zapobiega także problemom ze zbyt suchym lub zbyt wilgotnym powietrzem.

Zdrowy dom

Korzyściami stosowania rekuperacji jest więc gwarancja doprowadzenia świeżego powietrza do pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem oraz wyciąg powietrza zużytego z pomieszczeń, takich jak łazienki, garderoby czy kuchnia.

Efektem ciągłej wymiany powietrza jest również gwarancja utrzymania niskiego poziomu wilgoci, więc koniec z wilgotnymi oknami, ścianami czy ryzykiem ich zagrzybienia. Dom z prawidłowo działającą wentylacją jest „zdrowym domem”.

Wentylacja gwarantuje również, że w domu nie gromadzą się zapachy z kuchni, garderób czy spiżarni. Nawet mieszkające pod dachem czworonogi nie będą uciążliwe dla mieszkańców, gdyż ich specyficzne zapachy będą na bieżąco wentylowane.

Oszczędność

W przypadku zastosowania rekuperacji, olbrzymia ilość ciepła, która mogłaby być bezpośrednio stracona razem z powietrzem wydmuchiwanym na zewnątrz domu zostaje odzyskana, więc koszty opisanego komfortu mieszkania są znacząco zredukowane.

Dzięki odzyskowi ciepła z powietrza wywiewanego., do budynku dostarczane jest powietrze o temperaturze +12°C zamiast–20 °C

Dom wyposażony w rekuperację jest nie tylko zdrowym domen, ale równocześnie niedrogim w użytkowaniu. Daje to poczucie satysfakcji dla mieszkańców, kiedy mają świadomość połączenia, z pozoru wykluczających się wzajemnie właściwości, uzyskanego komfortu wraz z obniżonymi kosztami jego otrzymania.

Urządzenia BRINK FLAT

URZĄDZENIA aeroVent

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl