Wentylacja mechaniczna

Wentylacja grawitacyjna nie zawsze jest w stanie zapewnić w obiekcie właściwy przepływ powietrza, co z kolei gwarantuje wentylacja mechaniczna. Dlatego coraz więcej osób przekonuje się do zastąpienia tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej systemem wymuszonej wentylacji, dzięki której wymiana powietrza może być kontrolowana i która zapobiega stratom ciepła. Niezawodne systemy wentylacji mechanicznej znajdziesz w naszej ofercie.

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Układy wymuszonego przepływu powietrza zyskały jeszcze większe zainteresowanie naszych klientów, odkąd na rynku pojawiła się wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Jest to system, który oprócz dobrego przepływu powietrza, także zatrzymuje w budynku ciepło. Wentylacja z rekuperacją odbiera część ciepła z ogrzewanego wnętrza i natychmiast oddaje je do powietrza, które wpływa z zewnątrz. W ten sposób większa ilość ciepłego powietrza pozostaje w stałym obiegu, a (co ważne) można kontrolować oraz regulować ten proces.

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją ma jeszcze jedną zaletę, a jest nią filtracja powietrza, które wpływa do domu z zewnątrz. Mechanizm oczyszcza to powietrze z pyłków roślinnych oraz zanieczyszczeń powodowanych m.in. przez przemysł i smog. Instalując wentylację mechaniczną można mieć w domu dobrej jakości powietrze niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

>

Wentylacja z rekuperacją i wymiennikiem ciepła

Natomiast jeśli do systemu wentylacji mechanicznej z rekuperacją dodamy jeszcze gruntowy wymiennik ciepła (w skrócie GWC), umożliwi to regulację temperatury powietrza w domu, a konkretnie zmniejszy jej wahania. Montaż takiego wymiennika spowoduje, że latem zyskamy naturalną klimatyzację budynku, a zimą wsparcie dla pracy głównego urządzenia grzewczego. Wymiennik zapobiega także problemom ze zbyt suchym lub zbyt wilgotnym powietrzem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl