Odlewnia żeliwa i metali nieżelaznych KAW-MET zajmuje się produkcją odlewów od 1981 r.

Od kilkunastu lat podstawą produkcji są żeliwne wkłady kominkowe, piece wolnostojące i piece uniwersalne.

Całość wyrobów produkowana i składana jest w naszej odlewni w Orłach.

Wszystkie te czynniki w połączeniu z nowoczesną technologią pozwalają nam uzyskać najlepszą jakość naszych produktów oraz krótki i terminowy czas realizacji zamówień.

 

Wkłady kominkowe i piecyki


Wszystkie nasze żeliwne wkłady przystosowane są do użytku ciągłego (z wyjątkiem wkładu W9 i W9A) oraz posiadają niezbędne systemy pracy tj.:

  •  przepustnice ustalające ciąg kominowy (szyber), który został tak zaprojektowany, aby podczas zamkniętego ciągu szybra niemożliwe było
  • blokadę drzwiczek kominka, dzieki specjalnemu zaprojektowaniu szybra, podczas jego zamkniętego ciągu  niemożliwe było  otwarcie drzwiczek kominka, co zapobiega wydobywaniu się dymu do pomieszczenia
  • regulator powietrza do spalania- deflektor
  • dolot zimnego powietrza z zewnątrz
  • przy wkładach W3 i W4 można zastosować również opcję podwójnego dopalania spalin. Polega to na doprowadzeniu tlenu w górnej części paleniska, co zwiększa  moc (sprawność) wkładu  jak również poprawia czystość emisji spalin.


Wkłady wykonane są z gatunkowego żeliwa szarego klasy EN-GJL-150 i EN-GJL-200, w zależności od stopnia kontaktu z ogniem. Dzięki zastosowaniu najbardziej nowoczesnych metod wykonania elementów żeliwnych, wysokiej jakości żeliwa o grubej ściance odlewu (w porównaniu z konkurencją) możemy zagwarantować bardzo wysoką trwałość i bezawaryjność naszych wkładów.

Wszystkie nasze wyroby posiadają badania wykonane przez Jednostkę Notyfikowaną nr 1450 - INSTYTUT NAFTY I GAZU - Sprawozdania z Badań nr 4527GU107, 4527GU207, 4525GU107 , 4526GU107, 4064A1 10, 4064A2 10 oraz 4064A3 10.

Dzięki estetycznemu wyglądowi, wysokiej sprawności i niezawodności, przy stosunkowo niskiej cenie nasze piece cieszą się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców z Polski i z zagranicy.

Wszystkie nasze wkłady przystosowane są do użytku ciągłego (z wyjątkiem wkładu W9 oraz W9A).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl