Pompy ciepła

Wygoda i ciepło, które zapewnia pompa ciepła jest doceniane przez inwestorów bez dostępu do gazu ziemnego. Wysoka wydajność i niskie zużycie energii elektrycznej to zalety jakie posiadają pompy ciepła firmy TermoPlus.

TermoPlus projektuje i produkuje pompy ciepła o wyjątkowej jakości ze szczególnym naciskiem na wysoką wydajność. TermoPlus jest jednym z pierwszych europejskich producentów pomp ciepła, założonym w 1992 roku jako firma rodzinna. W ofercie znajdziemy m.in.: pompy ciepła do podgrzewania wody użytkowej, powietrzne pompy ciepła (powietrze / woda).

W naszych pompach ciepła nie używamy grzałek elektrycznych, dzięki nowoczesnemu wymiennikowi energię do produkcji ciepła pobieramy z powietrza. Nie potrzebujemy kosztownego wspomagania grzałką na prąd, nawet w silne mrozy.

pompa ciepła

Ogrzewanie w zgodzie z naturą

Pompa ciepła pracuje automatycznie w zależności od zapotrzebowania na ciepło Twojego domu. Włącza się i wyłącza, aby ogrzać pomieszczenia oraz ciepłą wodę. Dzięki nowoczesnej technologii dostępnej w naszych urządzeniach praca pompy ciepła jest bardzo cicha, a Ty nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych prac związanych z ogrzewaniem.

Pompy ciepła do CO i CWU

Pompy ciepła do CWU

 

Jaką pompę ciepła wybrać?

Zależnie od tego, jakie jest źródło ciepła, rodzaje pomp możemy podzielić na trzy grupy: powietrzne, gruntowe i wodne. Wybór zależy od możliwości finansowych zainteresowanego i otoczenia, w którym znajduje się budynek. Nie jest to łatwa decyzja, wymaga więcej namysłu niż wybór tradycyjnych sposobów ogrzewania, jednak ma szereg zalet. Przyjrzyjmy się jednak najpierw, z jakimi rodzajami pomp ciepła możemy mieć do czynienia.

Powietrzne pompy ciepła

Pompy powietrzne w ostatnim czasie zyskują na dużej popularności, głównie za sprawą tego, że bez znaczenia jest wielkość otoczenia budynku (np. działki). Powietrze w końcu jest wszędzie. Nie oznacza to jednak, że taka pompa nie ma żadnych wad. Żadną tajemnicą nie jest, że powietrze nie jest najlepszym nośnikiem ciepła ze względu na zmienność jego temperatur. Często zdarza się, że spadają one nawet poniżej – 20°C. To z kolei zwiększa koszty działania pompy, ponieważ zużywa wtedy więcej prądu, aby wytworzyć taką samą ilość ciepła, jak przy wyższych temperaturach. Wśród pomp powietrznych wyróżnia się dwa rodzaje.

Pompa powietrze – woda. Ciepło pobierane jest z powietrza i przekazywane do wody. Wykorzystuje się ją po to, aby ogrzewać wodę płynącą z kranu i prysznica.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl