Pompa ciepła Hydrotank & Zubadan Inverter 8,0 kW- Termoplus (Zestaw 18)

Dostępność: brak towaru
Cena: 45 387,00 zł 45387.00
ilość szt.

towar niedostępny

Przed złożeniem zamówienia, skontaktuj się w celu potwierdzenia dostępności oraz ostatecznej ceny produktu! Zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówień niepotwierdzonych.

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Termoplus
Kod produktu: 913C-8019E

Opis

TERMOPLUS Hydrotank & Mitsubishi Zubadan Inverter (do -28 °c) – Split
Ogrzewanie + CWU z zasobnikiem 230l.
Domy po termomodernizacji z ogrzewaniem grzejnikowym lub mieszanym (grzejniki / podłogówka).

Pompy ciepła TERMOPLUS zwracają się przynajmniej 5 razy w cyklu życia i mogą zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i gorącą wodę nawet o 80%.

Niesamowita wydajność i oszczędności

Zainstalowanie powietrznej pompy ciepła jest jednym z najlepszych sposobów na oszczędności. Dzięki niesamowitym zwrotom dla właścicieli domów i budynków. Z każdej 1kWh zużytej energii można wyprodukować do 5kWh energii cieplnej. Nasze pompy ciepła zwykle zwracają się w ciągu 3,5 roku lub nawet mniej, jeśli otrzymujesz subsydia rządowe lub dotację na system (program “Czyste Powietrze”).

Łączenie jednostek

Powietrzne pompy ciepła TermoPlus® wymagają połączenia dwóch jednostek – jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostką wewnętrzną może być albo Hydrobox, który zapewnia tylko ogrzewanie, albo Hydrotank, który zapewnie zarówno ogrzewanie, jak i ciepłą wodę użytkową (do prysznica, zmywania itp.). Powietrzne pompy ciepła TermoPlus® zostały zaprojektowane do współpracy z jednostkami zewnętrznymi Mitsubishi, które zapewniają zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie: jednostką Power Inverter lub Zubadan. Główną różnicą między nimi jest to, że Zubadan może pracować w chłodniejszym otoczeniu niż Power Inverter.

POWER LUB ZUBADAN – inwertery od lidera technologii Mitsubishi Electric.

Aby powietrzno-wodna pompa ciepła mogła pracować wydajnie, musi ona posiadać najdokładniejszą możliwość regulacji. Powinna ona bowiem pracować zimą przy wysokim obciążeniu grzejnym w optymalnym zakresie wydajności, a latem za to podgrzewać ekonomicznie wodą użytkową. Tak zróżnicowanych poziomów wydajności nie sposób uzyskać poprzez proste załączanie i wyłączanie całego systemu. Nowoczesne powietrzno-wodne pompy ciepła dysponują dlatego tak zwaną technologią inwerterową, aby dostosować swoją wydajność możliwie najdokładniej. Głównie reguluje się tu bezstopniowo sprężarkę. W ten sposób z jednej strony wpływa się na pobór mocy przez sprężarkę, a z drugiej kontroluje się wydajność grzewczą całego systemu. Dzięki zastosowaniu sprężarek najnowszej generacji pompy ciepła Ecodan oferują wyjątkową na rynku przewagę technologiczną.

TermoPlus® stworzył dwie jednostki wewnętrzne. Dzięki nim Zubadan lub Power Inverter może stać się jeszcze lepszą inwestycją dla właścicieli domów. Nasze wersje Hydrobox i Hydrotank są w pełni kompatybilne z jednostkami zewnętrznymi. Można je w pełni dostosować do instalacji o wyższej wydajności. Jednostka wewnętrzna Termoplus z jednostką zewnętrzną Zubadan lub Power Inverter stanowi niezrównaną kombinację wydajności i niezawodności.

Zubadan Inverter

Opatentowana technologia Zubadan Inverter stanowi aktualne optimum w technologii powietrzno-wodnych pomp ciepła. Obieg chłodniczy Zubadan z dochładzaczem HIC i sprężarką wtryskową Flash może utrzymywać przepływ masowy czynnika chłodniczego także stabilnie w niskich temperaturach zewnętrznych. W ten sposób system może także przy -15 °C dostarczać pełną moc grzewczą. I nawet przy -28 °C pompa ciepła Zubadan pozwala się niezawodnie i wydajnie użytkować. W ten sposób przewymiarowywanie systemu przy użyciu zasobnika buforowego dla trybu grzewczego jest dzięki technologii Zubadan absolutnie zbędne.

Hydro termoplus_14
Zubadan+logo

Przykład, gdy dom potrzebuje moc 8 kW przy -15 oC.

Wymagana pompa ciepła musi w punkcie projektowym zapewniać moc grzewczą 8 kW. Może to skutkować tym, że powietrzno-wodne pompy ciepła muszą oddawać tylko przez względnie krotki czas w ciągu okresu ogrzewania potrzebną maksymalną moc grzewczą. Reszta okresu ogrzewania będzie potrzebować znacznie mniej mocy grzewczej. W przypadku pomp ciepła bez technologii inwerterowej oraz wyższej temperatury zewnętrznej prowadzi to do zbyt dużej mocy oddawanej lub zbyt małej mocy w trybie biwalentnym. Bez prawidłowo zwymiarowanego zasobnika buforowego żywotność pompy ciepła bez technologii inwerterowej może ulec drastycznemu skroceniu ze względu na częste załączanie i wyłączanie. Powietrzno-wodne pompy ciepła o technologii inwerterowej lub Zubadan mogą w tym przypadku zredukować swoją moc i dostosować do zapotrzebowania cieplnego budynku. Są one tym samym bardziej wydajne niż nieinwerterowe pompy ciepła. Często powietrzno-wodne pompy ciepła o małej mocy projektuje się ze względu na koszty biwalentnie monoenergetycznie. Brakująca moc grzewcza jest zapewniana wtedy przez elektryczną grzałkę na przepływie. W wyniku tego powstaje punkt biwalentny, ktory podaje temperaturę zewnętrzną, przy ktorej grzałka na przepływie wspomaga pompę ciepła.

Inni chwalą się wysokim COP? Sprawdź w jakiej temperaturze otoczenia. Nie daj się zmanipulować!

Porównaj go z naszym ale przy minusowych temperaturach. Okaże się, że my mamy dużo wyższy COP. Większość pomp ciepła dostępnych na rynku już od 0oC włączają się grzałki elektryczne co zmienia pompę ciepła w zwykłe ogrzewanie prądem.

Dane techniczne:

Jednostka wewnętrzna:

 • Model i rodzaj
  TermoPlus Hydrotank N14 230
 • Pompa cyrkulacyjna
  25/1-7
 • Zbiornik wyrównawczy
  tak
 • Zbiornik CWU
  tak – 230l
 • Połączenie rurowe wody
  28 mm
 • Wymiary
  1800 x 720 x 720 mm

Jednostka zewnętrzna:

 • Model i rodzaj
  PUHZ-SHW80VAA
 • Klasa energetyczna W35
  A++
 • Klasa energetyczna W55
  A++
 • Klasa energetyczna SV
  A
 • Moc grzewcza A7/W35 kW/COP
  8,0 / 4,65
 • Moc grzewcza A2/W35 kW/COP
  8,0 / 3,83
 • Moc grzewcza A-15/W35 kW/COP
  8,0 / 2,52
 • Moc chłodzenia A35/W18
  7,1 / 4,52
 • Zakres pracy (°C)
  -28 + 35
 • Zalecane zabezpieczenie el.
  1 x 25A
 • Zasilanie
  1F/230V/50Hz
 • Wymiary (mm)
  1020 x 1050 x 480

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl