Pompa ciepła Hydrotank & Power Inverter 11,2 kW- Termoplus (Zestaw 10)
towar niedostępny
Przed złożeniem zamówienia, skontaktuj się w celu potwierdzenia dostępności oraz ostatecznej ceny produktu! Zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówień niepotwierdzonych.
Opis
TERMOPLUS Hydrotank & Mitsubishi Power Inverter (do -20 °c) – Split
Ogrzewanie + CWU z zasobnikiem 230l.
Nowe ocieplone domy (energooszczędne).
Pompy ciepła TERMOPLUS zwracają się przynajmniej 5 razy w cyklu życia i mogą zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i gorącą wodę nawet o 80%.
Niesamowita wydajność i oszczędności
Zainstalowanie powietrznej pompy ciepła jest jednym z najlepszych sposobów na oszczędności. Dzięki niesamowitym zwrotom dla właścicieli domów i budynków. Z każdej 1kWh zużytej energii można wyprodukować do 5kWh energii cieplnej. Nasze pompy ciepła zwykle zwracają się w ciągu 3,5 roku lub nawet mniej, jeśli otrzymujesz subsydia rządowe lub dotację na system (program “Czyste Powietrze”).
Łączenie jednostek
Powietrzne pompy ciepła TermoPlus® wymagają połączenia dwóch jednostek – jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostką wewnętrzną może być albo Hydrobox, który zapewnia tylko ogrzewanie, albo Hydrotank, który zapewnie zarówno ogrzewanie, jak i ciepłą wodę użytkową (do prysznica, zmywania itp.). Powietrzne pompy ciepła TermoPlus® zostały zaprojektowane do współpracy z jednostkami zewnętrznymi Mitsubishi, które zapewniają zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie: jednostką Power Inverter lub Zubadan. Główną różnicą między nimi jest to, że Zubadan może pracować w chłodniejszym otoczeniu niż Power Inverter.
POWER LUB ZUBADAN – inwertery od lidera technologii Mitsubishi Electric.
Aby powietrzno-wodna pompa ciepła mogła pracować wydajnie, musi ona posiadać najdokładniejszą możliwość regulacji. Powinna ona bowiem pracować zimą przy wysokim obciążeniu grzejnym w optymalnym zakresie wydajności, a latem za to podgrzewać ekonomicznie wodą użytkową. Tak zróżnicowanych poziomów wydajności nie sposób uzyskać poprzez proste załączanie i wyłączanie całego systemu. Nowoczesne powietrzno-wodne pompy ciepła dysponują dlatego tak zwaną technologią inwerterową, aby dostosować swoją wydajność możliwie najdokładniej. Głównie reguluje się tu bezstopniowo sprężarkę. W ten sposób z jednej strony wpływa się na pobór mocy przez sprężarkę, a z drugiej kontroluje się wydajność grzewczą całego systemu. Dzięki zastosowaniu sprężarek najnowszej generacji pompy ciepła Ecodan oferują wyjątkową na rynku przewagę technologiczną.
TermoPlus® stworzył dwie jednostki wewnętrzne. Dzięki nim Zubadan lub Power Inverter może stać się jeszcze lepszą inwestycją dla właścicieli domów. Nasze wersje Hydrobox i Hydrotank są w pełni kompatybilne z jednostkami zewnętrznymi. Można je w pełni dostosować do instalacji o wyższej wydajności. Jednostka wewnętrzna Termoplus z jednostką zewnętrzną Zubadan lub Power Inverter stanowi niezrównaną kombinację wydajności i niezawodności.
Power Inverter
Seria modeli Power Inverter została stworzona z myślą o zastosowaniu w temperaturach sięgających -20 °C. Oferują one przy temperaturze zasilania 60 °C do -3 °C i maks. 55 °C do -10 °C temperatury zewnętrznej wysoki stopień komfortu cieplnego. Specjalny odbiornik Power Receiver służący do przechładzania czynnika chłodniczego, w połączeniu z dwoma indywidualnie sterowanymi zaworami rozprężającymi, uzyskuje optymalną wydajność grzewczą przy szczególnie energooszczędnej pracy. Typowe zakresy zastosowania modeli Power Inverter to nowe i istniejące budynki o dobrej izolacji cieplnej i dużych powierzchniach przenoszenia ciepła, jak na przykład ogrzewanie podłogowe.
Przykład, gdy dom potrzebuje moc 8 kW przy -15 oC.
Wymagana pompa ciepła musi w punkcie projektowym zapewniać moc grzewczą 8 kW. Może to skutkować tym, że powietrzno-wodne pompy ciepła muszą oddawać tylko przez względnie krotki czas w ciągu okresu ogrzewania potrzebną maksymalną moc grzewczą. Reszta okresu ogrzewania będzie potrzebować znacznie mniej mocy grzewczej. W przypadku pomp ciepła bez technologii inwerterowej oraz wyższej temperatury zewnętrznej prowadzi to do zbyt dużej mocy oddawanej lub zbyt małej mocy w trybie biwalentnym. Bez prawidłowo zwymiarowanego zasobnika buforowego żywotność pompy ciepła bez technologii inwerterowej może ulec drastycznemu skroceniu ze względu na częste załączanie i wyłączanie. Powietrzno-wodne pompy ciepła o technologii inwerterowej lub Zubadan mogą w tym przypadku zredukować swoją moc i dostosować do zapotrzebowania cieplnego budynku. Są one tym samym bardziej wydajne niż nieinwerterowe pompy ciepła. Często powietrzno-wodne pompy ciepła o małej mocy projektuje się ze względu na koszty biwalentnie monoenergetycznie. Brakująca moc grzewcza jest zapewniana wtedy przez elektryczną grzałkę na przepływie. W wyniku tego powstaje punkt biwalentny, ktory podaje temperaturę zewnętrzną, przy ktorej grzałka na przepływie wspomaga pompę ciepła.
Inni chwalą się wysokim COP? Sprawdź w jakiej temperaturze otoczenia. Nie daj się zmanipulować!
Porównaj go z naszym ale przy minusowych temperaturach. Okaże się, że my mamy dużo wyższy COP. Większość pomp ciepła dostępnych na rynku już od 0oC włączają się grzałki elektryczne co zmienia pompę ciepła w zwykłe ogrzewanie prądem.
Dane techniczne:
Jednostka wewnętrzna:
-
Model i rodzajTermoPlus Hydrotank N14 230
-
Pompa cyrkulacyjna25/1-7
-
Zbiornik wyrównawczytak
-
Zbiornik CWUtak – 230l
-
Połączenie rurowe wody28 mm
-
Wymiary1800 x 720 x 720 mm
Jednostka zewnętrzna:
-
Model i rodzajPUHZ-SW100VAA
-
Klasa energetyczna W35A++
-
Klasa energetyczna W55A++
-
Klasa energetyczna SVA
-
Moc grzewcza A7/W35 kW/COP11,2 / 4,46
-
Moc grzewcza A2/W35 kW/COP10,0 / 3,32
-
Moc grzewcza A-15/W35 kW/COP8,8 / 2,13
-
Moc chłodzenia A35/W1810,0 / 4,37
-
Zakres pracy (°C)-20 + 35
-
Zalecane zabezpieczenie el.1 x 32A
-
Zasilanie1F/230V/50Hz
-
Wymiary (mm)1020 x 1050 x 480