BIOWIN XL 35KW

Dostępność: brak towaru
Cena: 77 000,00 zł 77000.00
ilość szt.

towar niedostępny

Przed złożeniem zamówienia, skontaktuj się w celu potwierdzenia dostępności oraz ostatecznej ceny produktu! Zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówień niepotwierdzonych.

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Windhager
Kod produktu: 465C-81535_20210218105737

Opis

BIOWIN XL

BioWIN XL produkowany przez Windhager jest kotłem na pellet do bezobsługowej, komfortowej i długoterminowej eksploatacji. Produkt odzwierciedla know how i trzy generacje kotłów na pellet, które przepracowały już sumarycznie ponad 1 miliard godzin, ogrzewając setki tysięcy domów na całym świecie. Każdy podzespół urządzenia BioWIN XL jest starannie zaprojektowany i  supernowoczesny, czyniąc ogrzewanie na pellety jeszcze bardziej wygodnym, ekonomicznym i niezawodnym.

Wszystkie modele kotła BioWIN XL spełniają wymagania klasy 5 oraz EcoDesign.

JAKOŚĆ W ROZMIARZE XL

Unikatową cechą kotła BioWIN XL jest brak możliwości ingerencji kogokolwiek w proces spalania. Oznacza to tyle, że urządzenie samo dobiera parametry pracy podajnika paliwa czy wentylatora 24h/dobę 7 dni w tygodniu. Użytkownik może mieć zatem pewność, że proces spalania przebiega w najlepszy możliwy sposób i nie musi obawiać się wielogodzinnych eksperymentów z nastawami urządzenia BioWIN XL firmy Windhager to kocioł zapewniający długie i komfortowe ogrzewanie na lata. Każdy komponent kotła został starannie zaprojektowany i wykonany zgodnie z najnowszym stanem wiedzy technicznej. Dzięki swojej zwartej budowie, może w łatwy sposób zostać wniesiony do kotłowni. Pomimo zintegrowania w jednym urządzeniu zasobnika na 105 kg pelletu, wymiennika ciepła oraz mobilnego popielnika na kołach, do jego ustawienia potrzeba jedynie 1,21m2 powierzchni. Również większe budynki wielorodzinne oraz przemysłowe o zapotrzebowaniu na ciepło do 300 kW mogą zostać ogrzane za pomocą kotła BioWIN XL. W tym celu można połączyć do 5 urządzeń w formie kaskady. Dzięki pneumatycznemu systemowi doprowadzenia paliwa współpracującemu aż z 8 sondami ssącymi dla każdego kotła, można idealnie wykorzystać całą dostępną powierzchnię magazynu paliwa. Warto wspomnieć, że w kotle nie ma żadnych elementów ceramicznych, utrudniających czyszczenie. Potwierdza to jakość oferowanego produktu oraz doświadczenie i wiedzę, jakim dysponuje producent.

KOCIOŁ JEST BEZOBSŁUGOWY

Unikatową cechą kotła BioWIN jest brak możliwości ingerencji kogokolwiek w proces spalania. Oznacza to tyle, że urządzenie samo dobiera parametry pracy podajnika paliwa czy wentylatora 24h/dobę 7 dni w tygodniu. Użytkownik może mieć zatem pewność, że proces spalania przebiega w najlepszy możliwy sposób i nie musi obawiać się wielogodzinnych eksperymentów z nastawami urządzenia. Przyjazny interfejs z mnóstwem informacji dotyczących pozostałego okresu do kolejnego czyszczenia czy całkowitej konsumpcji pelletu, zapewnia niesamowity komfort obsługi. Innowacyjny system czyszczenia zapewnia, że serwis kotła ograniczony jest do minimum. Wymiennik kotła jest czyszczony automatycznie, a opatentowany system czyszczenia palnika zapewnia jego sprawne działanie. Wszystkie powyższe cechy zwiększają efektywność oraz zapewniają sprawne działanie przy paliwach o niestabilnej jakości. Obsługa urządzenia sprowadza się jedynie do ustalenia programu grzewczego – w którym dniu tygodnia, o której godzinie jaka ma panować temperatura w pomieszczeniach.

NIEZAWODNY SYSTEM PNEUMATYCZNEGO PODAWANIA PALIWA

Jako pierwsza firma na świecie już początkiem XXI wieku wprowadziliśmy na rynek i opatentowaliśmy pneumatyczny system podawania paliwa wraz z automatycznymi jednostkami przełączającymi pomiędzy poszczególnymi sondami. System ten jest zatem sprawdzony, pewny i niezawodny. Nieważne, czy dysponują Państwo pomieszczeniem, czy też zbiornikiem na pellet. Dla każdych warunków oferujemy odpowiedni system pneumatyczny, transportujący pellet w bezpieczny i delikatny sposób za pomocą strumienia powietrza. Magazyn nie musi znajdować się obok kotłowni, ponieważ system jest w stanie poradzić sobie ze znacznymi odległościami – do 25 metrów długości i siedmiu metrów wysokości. Odpowiednio do indywidualnych potrzeb mają Państwo wybór pomiędzy rozwiązaniem z trzema lub ośmioma sondami. Nasz system pozwala na znaczną swobodę. Ponieważ sondy można zainstalować w dowolnym miejscu i będą one pasowały do każdego magazynu. Pellet może być składowany nawet w dwóch oddzielnych pomieszczeniach.

 BIOWIN XL 35KW KASKADA BIOWIN XL

Kotły BioWIN XL mogą być połączone kaskadowo w układy 2-, 3- 4 i 5-o jednostkowe, pokrywając tym samym zapotrzebowanie na ciepło do 300kW. Kaskadowy system sterowania opracowany specjalnie przez Windhager nieustannie reguluje liczbę i rodzaj kotłów niezbędnych do uzyskania zadanej ilości ciepła. Zapewnia to także równomierne wykorzystanie układu poprzez kontrolę czasów pracy poszczególnych urządzeń. Dzięki zaawansowanemu systemowi modulacji mocy urządzeń układ kaskadowy kotłów BioWIN XL działa w sposób niezwykle efektywny nawet w niskim zakresie mocy. Układ kaskadowy daje większą pewność niezawodności ogrzewania, niż jedna większa instalacja kotłowa: jeśli jedno urządzenie ulegnie awarii, drugie nadal będzie pracowało normalnie. Także czynności serwisowe mogą być przeprowadzane bez przerywania procesu grzewczego.

Montaż układu kaskadowego kotłów BioWIN XL jest możliwy nawet w przypadku małej ilości miejsca, dzięki specjalnej ramce dystansowej. Na przykład układ 2-jednostkowy wymaga jedynie przestrzeni 6,8 metra kwadratowego. Dzięki przemyślanej konstrukcji, jedno urządzenie może być serwisowane poprzez kolejne, dlatego kotły można instalować w odstępach do dwunastu centymetrów!!! Dzięki możliwości wyboru trzech lub ośmiu sond ssących przypadających na każdy kocioł, układ kaskadowy zapewnia wiele możliwości także w kwestii magazynowania pelletu.

 BIOWIN XL 35KW

LEGENDARNA ZAPALARKA

Opatentowana zapalarka w kotle BioWIN 2 Touch jest tak samo wytrzymała, jak zbudowany ze stali szlachetnej palnik. Zbudowana z dwóch elementów grzejnych w kształcie litery U, przenosi wyprodukowane ciepło do rozpalenia paliwa z niezwykłą szybkością i skutecznością. Zatem, w przeciwieństwie do innych kotłów na pellety, element grzejny może być i jest zainstalowany na zewnątrz komory spalania. Zapobiega to przegrzewaniu się tego elementu i wydłuża jego żywotność. Zapalarka oraz palnik nie są elementami naturalnie zużywającymi się i są objęta pełną gwarancją Windhager.

GWARANCJA

Kupując produkty marki Windhager możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach. Nasze urządzenia objęte są najlepszą i najbardziej przejrzystą gwarancją na rynku. Gwarancja jest pełna, obejmuje całe urządzenie i wszystkie jego podzespoły.

 

SATYSFAKCJA KRYJE SIĘ W SZCZEGÓŁACH

 • Najbardziej dopracowane i bezpieczne urządzenie na rynku. Zanim trafiło do sprzedaży było testowane kilka lat i badane przez zespół ekspertów na najnowocześniejszych laboratoriach
 • Automat palenia (inteligentny sterownik), który optymalizuje proces spalania 24h/dobę 365 dni w roku – brak możliwości ingerencji w nastawy dotyczące spalania przez klienta, instalatora a nawet serwisanta!
 • Wytrzymały palnik wykonany ze stali nierdzewnej i
  wysokogatunkowego żeliwa – technologia “LowDust” i unikalny system czyszczenia gwarantują czyste środowisko oraz czysty palnik.
 • Opatentowana zapalarka jest unikalna, długowieczna, bezserwisowa i niezwykle cicha. Co jest niezwykłe to fakt, że zapalarka podlega gwarancji i nie jest częścią eksploatacyjną (zużywającą się).
 • W pełni automatyczne czyszczenie wymiennika ciepła
 • W pełni automatyczny, dwu-zasuwowy system czyszczenia i odpopielania palnika znacznie zwiększa wydajność oraz zapewnia sprawne działanie przy paliwach o niestabilnej jakości.
 • Automatyczny system kompresji popiołu – BioWIN XL generuje bardzo małe ilości popiołu, spalając paliwo wydajnie i czysto. Popiół zbiera się w wyjmowanym popielniku mogącym pomieścić popiół ze spalenia aż 8 ton paliwa!
 • Dopalanie wydzielających się gazów
 • W przeciwieństwie do innych kotłów na pellety, nie wymaga on corocznych przeglądów serwisowych. Przegląd odbywa się co 2 lata lub co 16 ton spalonego pelletu, w zależności od tego, co wystąpi jako pierwsze.
 • Niezawodny, bezpieczny i bezserwisowy system pneumatycznego transportu paliwa,
 • Najlepsza gwarancja na rynku obejmująca wszystkie elementy urządzenia

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl