BIOWIN 2 LITE 15KW ZASOBNIK 100KG

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 31 218,00 zł 31218.00
ilość szt.

towar niedostępny

Przed złożeniem zamówienia, skontaktuj się w celu potwierdzenia dostępności oraz ostatecznej ceny produktu! Zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówień niepotwierdzonych.

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.06728
Producent: Windhager
Kod produktu: 465C-81535_20210218104224

Opis

BIOWIN 2 LITE

Proste i wygodne rozwiązanie. Pellet nigdy wcześniej nie był spalany tak czysto, bezpiecznie i inteligentnie aby dostarczyć jedynie tyle ciepła ile potrzebujesz.

BIOWIN JEST TYLKO JEDEN

Historia kotła BioWIN sięga 1999 roku, kiedy to firma Windhager stworzyła i wypuściła na rynek pierwszy seryjnie produkowany kocioł na pellet pod nazwą PMX. Dzisiejszy model kotła BioWIN jest jego piątą generacją, ewoluując prze lata, jednocześnie zachowując najlepsze i najbardziej sprawdzone rozwiązania. Doświadczenie, które zdobyliśmy na przestrzeni tych lat sprawia, że klient otrzymuje produkt kompletny, niezawodny i przetestowany.

KOCIOŁ JEST CAŁKOWICIE BEZOBSŁUGOWY

Unikatową cechą kotła BioWIN jest brak możliwości ingerencji kogokolwiek w proces spalania. Oznacza to tyle, że urządzenie samo dobiera parametry pracy podajnika paliwa czy wentylatora 24h/dobę 7 dni w tygodniu. Użytkownik może mieć zatem pewność, że proces spalania przebiega w najlepszy możliwy sposób i nie musi obawiać się wielogodzinnych eksperymentów z nastawami urządzenia. Przyjazny interfejs z mnóstwem informacji dotyczących pozostałego okresu do kolejnego czyszczenia czy całkowitej konsumpcji pelletu, zapewnia niesamowity komfort obsługi. Innowacyjny system czyszczenia zapewnia, że serwis kotła ograniczony jest do minimum. Wymiennik kotła jest czyszczony automatycznie, a opatentowany system czyszczenia palnika zapewnia jego sprawne działanie. Wszystkie powyższe cechy zwiększają efektywność oraz zapewniają sprawne działanie przy paliwach o niestabilnej jakości. Obsługa urządzenia sprowadza się jedynie do ustalenia programu grzewczego – w którym dniu tygodnia, o której godzinie jaka ma panować temperatura w pomieszczeniach.

WYJĄTKOWA KOMPAKTOWOŚĆ

Wliczając wymagane minimalne odstępy, BioWIN2 Touch zajmuje mniej niż 1,5 m2 wraz z odstępami minimalnymi, co czyni go najbardziej kompaktowym rozwiązaniem wśród jego konkurentów na rynku urządzeń pelletowych. Wyjście przewodu spalinowego może zostać przestawione (do góry lub do tyłu) a jego długość może wynieść maksymalnie 3m, zatem użytkownik ma możliwość ustawienia urządzenia, tak aby miejsce w kotłowni było maksymalnie wykorzystane. Ponieważ urządzenie jest dostarczone w kilku paczkach, może zostać łatwo dostarczone na miejsce montażu i szybko zainstalowane, bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia.

TECHNOLOGIA LOWDUST

BioWIN2 Touch to najnowszy model kotła na pellet marki Windhager, oferujący bezobsługowe ogrzewanie na wiele długich lat. Każdy podzespół urządzenia jest starannie zaprojektowany i supernowoczesny, dzięki czemu ogrzewanie na pellet jest jeszcze bardziej wygodne, ekonomiczne i niezawodne. BioWIN2 Touch to urządzenie, które imponuje pod wieloma względami, między innymi tym, że jest całkowicie przyjazne dla środowiska. Innowacyjny, niezwykle wytrzymały i trwały palnik ze stali szlachetnej z technologią LowDust spala paliwo tak czysto i efektywnie, że BioWIN2 Touch ma emisję kilkukrotnie niższą, niż najbardziej restrykcyjne normy na świecie. Zostało to potwierdzone wielokrotnie nie tylko na stanowiskach badawczych, ale także przez niezależne instytuty certyfikujące. Wszystkie urządzenia firmy Windhager są badane i posiadają certyfikaty czołowego europejskiego laboratorium – TÜV w Monachium. Jako produkt czołowego producenta europejskiego, kocioł BioWIN 2 został dopuszczony na surowy i wymagający rynek USA. Warto wspomnieć, że w kotle nie ma żadnych elementów ceramicznych, utrudniających czyszczenie. Potwierdza to jakość oferowanego produktu oraz doświadczenie i wiedzę, jakim dysponuje producent.

 BIOWIN 2 LITE 15KW ZASOBNIK 100KG
 

LEGENDARNA ZAPALARKA

Opatentowana zapalarka w kotle BioWIN 2 Touch jest tak samo wytrzymała, jak zbudowany ze stali szlachetnej palnik. Zbudowana z dwóch elementów grzejnych w kształcie litery U, przenosi wyprodukowane ciepło do rozpalenia paliwa z niezwykłą szybkością i skutecznością. Zatem, w przeciwieństwie do innych kotłów na pellety, element grzejny może być i jest zainstalowany na zewnątrz komory spalania. Zapobiega to przegrzewaniu się tego elementu i wydłuża jego żywotność. Zapalarka oraz palnik nie są elementami naturalnie zużywającymi się i są objęta pełną gwarancją Windhager.

GWARANCJA

Kupując produkty marki Windhager możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach. Nasze urządzenia objęte są najlepszą i najbardziej przejrzystą gwarancją na rynku. Gwarancja jest pełna, obejmuje całe urządzenie i wszystkie jego podzespoły.

NIEZAWODNY SYSTEM PNEUMATYCZNEGO PODAWANIA PALIWA

Jako pierwsza firma na świecie już początkiem XXI wieku wprowadziliśmy na rynek i opatentowaliśmy pneumatyczny system podawania paliwa wraz z automatycznymi jednostkami przełączającymi pomiędzy poszczególnymi sondami. System ten jest zatem sprawdzony, pewny i niezawodny. Nieważne, czy dysponują Państwo pomieszczeniem, czy też zbiornikiem na pellet. Dla każdych warunków oferujemy odpowiedni system pneumatyczny, transportujący pellet w bezpieczny i delikatny sposób za pomocą strumienia powietrza. Magazyn nie musi znajdować się obok kotłowni, ponieważ system jest w stanie poradzić sobie ze znacznymi odległościami – do 25 metrów długości i 7 metrów wysokości. Odpowiednio do indywidualnych potrzeb mają Państwo wybór pomiędzy rozwiązaniem z jedną, trzema lub ośmioma sondami ssącymi. Nasz system pozwala na znaczną swobodę. Ponieważ sondy można zainstalować w dowolnym miejscu i będą one pasowały do każdego magazynu. Pellet może być składowany nawet w dwóch oddzielnych pomieszczeniach.

 BIOWIN 2 LITE 15KW ZASOBNIK 100KG
BIOWIN 2 LITE 15KW ZASOBNIK 100KG
 

SATYSFAKCJA KRYJE SIĘ W SZCZEGÓŁACH

 • Najbardziej dopracowane i bezpieczne urządzenie na rynku. Zanim trafiło do sprzedaży było testowane kilka lat i badane przez zespół ekspertów na najnowocześniejszych laboratoriach
 • Automat palenia (inteligentny sterownik), który optymalizuje proces spalania 24h/dobę 365 dni w roku – brak możliwości ingerencji w nastawy dotyczące spalania przez klienta, instalatora a nawet serwisanta!
 • Wytrzymały palnik wykonany ze stali nierdzewnej i
  wysokogatunkowego żeliwa – technologia “LowDust” i unikalny system czyszczenia gwarantują czyste środowisko oraz czysty palnik.
 • Opatentowana zapalarka jest unikalna, długowieczna, bezserwisowa i niezwykle cicha. Co jest niezwykłe to fakt, że zapalarka podlega gwarancji i nie jest częścią eksploatacyjną (zużywającą się).
 • W pełni automatyczne czyszczenie wymiennika ciepła
 • W pełni automatyczny, dwu-zasuwowy system czyszczenia i odpopielania palnika znacznie zwiększa wydajność oraz zapewnia sprawne działanie przy paliwach o niestabilnej jakości.
 • Dopalanie wydzielających się gazów
 • BioWIN 2 lite jest najbardziej kompaktowym kotłem w swojej klasie. Wymaga mniej niż 1,5 m² wraz z minimalnymi przestrzeniami serwisowymi – tylko 30mm miejsca po bokach urządzenia, a tylna obudowa kotła może przylegać bezpośrednio do ściany.
 • Poziome lub pionowe podłączenie kominowe, zatem komin może być podłączony zarówno z tyłu, jak i z góry
 • W przeciwieństwie do innych kotłów na pellety, nie wymaga on corocznych przeglądów serwisowych. Przegląd odbywa się co 2 lata lub co 16 ton spalonego pelletu, w zależności od tego, co wystąpi jako pierwsze.
 • Najlepsza gwarancja na rynku obejmująca wszystkie elementy urządzenia

Porównanie wersji koła BioWIN 2 lite. Dwie wersje kotła BioWIN 2 lite wersje występują we wszystkich wielkościach mocy tj. 10, 15, 21 i 26kW.

Model lite lite L
Załadunek paliwa Ręczny (107 kg zasobnik) Ręczny (200 kg zasobnik)
Czyszczenie wymiennika Automatyczne Automatyczne
Usuwanie popiołu Ręczne Ręczne
Obsługowość urządzenia < 5 dni < 10 dni

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl