Odkurzacze centralne

Zajmujemy się sprzedażą centralnych odkurzaczy dla mieszkań, domów, obiektów firm i instytucji publicznych. Elementy składające się na odkurzacz centralny można zamówić w naszym sklepie internetowym bądź w stacjonarnym salonie sprzedaży w Limanowej. W swojej ofercie posiadamy solidne urządzenia o różnej mocy.

Na jakich zasadach działa odkurzacz centralny?

Odkurzacze centralne działają na bardzo prostych zasadach. Za ich pracę odpowiada agregat (jednostka centralna). Jednostkę centralną montujemy poza pomieszczeniami mieszkalnymi, np. w piwnicy, garażu lub w kotłowni. Od urządzenia rozprowadzamy sieć przewodów, które prowadzą do gniazd ssawnych umieszczonych w ścianach, w każdym pomieszczeniu mieszkalnym. Przewody ukryte zostają pod tynkiem ściennym i w podłodze, dlatego najlepiej zaplanować montaż odkurzacza centralnego na etapie budowy domu. Do działania systemu potrzebny jest jeszcze wąż giętki podłączany do gniazd na czas odkurzania. Taki wąż jest elementem przenośnym, choć w najnowszych systemach odkurzaczy centralnych można schować go w ścianie. Do węża można dokupić różnego rodzaju ssawki.

Szybkie i wygodne odkurzanie

Montaż odkurzacza centralnego to doskonałe rozwiązanie dla firm i domów mieszkalnych, które gwarantuje szybkie i wygodne sprzątanie. Taki odkurzacz jest bardziej wydajny i zapewnia efektywniejszą pracę. Jednostki centralne z reguły generują większy przepływ powierza niż tradycyjne urządzenia przenośne. Zasysane przez nie powietrze jest oczyszczane i odprowadzane poza budynek, dlatego w posprzątanych pomieszczeniach nie pozostają nawet najmniejsze drobiny pyłów, alergenów oraz roztoczy. Co ważne, na taki komfort mogą sobie pozwolić nie tylko właściciele budynków o dużej powierzchni użytkowej. Dostępne na rynku odkurzacze centralne to coraz bardziej kompaktowe urządzenia o różnej mocy, a przez naszą stronę można kupić je również w systemie ratalnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl