Kominki

Jeśli budujesz lub modernizujesz dom i w związku z tym planujesz kupno kominka, koniecznie odwiedź nasz salon sprzedaży w Limanowej. Mamy duży wybór produktów, a nasi doradcy pomogą Ci zdecydować się na odpowiedni typ urządzenia. Intebo zapewnia również montaż kominków.

Na jaki wkład kominkowy się zdecydujesz?

Wybór wkładów kominkowych w naszej ofercie jest naprawdę szeroki, nawet jeśli bierzesz pod uwagę wyłącznie klasyczne kominki opalane drewnem, opcjonalnie podobne kominki na pellet. Dzielą się one na kominki powietrzne i wkłady z płaszczem wodnym, które mogą zastąpić główne źródło ogrzewania. Nie każdy jednak ma warunki do montażu klasycznego kominka, dlatego mamy w sprzedaży również kominki gazowe i elektryczne. Wspólną zaletą obu tych typów kominków są małe wymagania w obsłudze.

Kominki z akumulacją ciepła

Zwykłe kominki mogą wytworzyć dużą ilość ciepła, jednak szybko i bezproduktywnie to ciepło oddają. Są przez to wymagające w obsłudze, ponieważ żeby to ciepło utrzymać, należy często dokładać do ognia. Inaczej jest z kominkiem akumulacyjnym, który kumuluje i stopniowo oddaje ciepło, przez co działa bardziej efektywnie.

Kominki z akumulacją ciepła gromadzą to ciepło w specjalnym wkładzie akumulacyjnym lub obudowie wykonanej z płyt o dużej pojemności cieplnej (tzw. ciepła zabudowa). Taka nagrzana masa akumulacyjna oddaje ciepło z kominka bardzo powoli i przez wiele godzin. Wybierając z naszej oferty kominek tej generacji, zyskasz bardzo praktyczne, wydajne urządzenie grzewcze z efektem „żywego” ognia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl