Wkład na pelet Boxterm 60 SLIDE Air 6,0 kW

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 14 200,00 zł 14200.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MCZ
Kod produktu: 3E16-33953

Opis

Wkład na pelet Boxtherm 60 Maestro od MCZ - wersja Air - nadmuch na jedno pomieszczenie

Wersja SLIDE - brak szuflady podawczej na pelet jak w wersji Basic w celu obniżenia paleniska (np. do montażu w istniejącym małym otworze w starym otwartym kominku). Załadunek odbywa się poprzez całkowite wysunięcie paleniska z obudowy na specjalnych szynach (w tym celu trzeba całkowicie wyłączyć urządzenie). Możliwy jest zakup rury podawczej na pelet do wersji Slide zwiększającej przy tym pojemność zasobnika o kolejne 22 l. Rura zakończona jest estetycznymi drzwiczkami do zamontowania w obudowie kominka (z boku, z przodu lub z tyłu).

Wkład kominkowy na pelet wykonany w konstrukcji stalowej. Kryje w sobie całkowicie nowy typ paleniska, gdyż jest ono głębsze i wyższe, sprzyjające naturalnemu widokowi płomienia. Wnętrze wyłożone żeliwem. Ruszt żeliwny z opatentowanym systemem bezpiecznego startu. Palenisko jest w 100% hermetyczne, rozwiązanie to wprowadzono we wszystkich nowych produktów MCZ Group.

Idealny do wymiany starych istniejących kominków, które są nieefektywne lub przestają działać prawidłowo. Idealny również do nowych instalacji, ponieważ jest szybki i łatwy w montażu.

Inteligentny system spalania Active+. Dzięki nowemu ceramicznemu żarnikowi, płomień pojawia się już w ciągu trzech minut, to o 40% szybciej niż w poprzednich wersjach oraz o wiele niższy pobór prądu.

Palenisko jest w 100% hermetyczne, rozwiązanie to wprowadzono we wszystkich nowych produktach MCZ Group. Amy to piecyk szczelny, w którym pelet pali się pobierając tlen wyłącznie z zewnątrz, pozwalający na oszczędność i perfekcyjny komfort termiczny w nowoczesnych domach.

Wkład występuje w wersji Air, co oznacza, że ogrzewa on jedno pomieszczenie za pomocą nadmuchu. Kominki z tej serii są idealne do ogrzewania małych i średnich pomieszczeń.

Konstrukcja "przyjazna dla środowiska"

 


Ten piec jest już zgodny z dyrektywą Ecodesign 2022 w sprawie emisji i wpływu na środowisko.

 


System sterowania Maestro

Od dziś sterujesz kominkiem za pomocą swojego smartphona lub tabletu. Wkład kominkowy jest sterowany za pomocą aplikacji, co czyni go bardziej intuicyjnym i łatwiejszym w obsłudze niż tradycyjny pilot. Wystarczy zainstalować aplikację w smartphonie lub tablecie, dzięki czemu można nim sterować zarówno w domu jak i w podróży.

W przypadku Maestro jest to pakiet całościowy. Nie ma innych dodatkowych kosztów związanych z zestawem Wi-Fi, który zazwyczaj jest akcesorium, które można nabyć i zainstalować oddzielnie. Standardowo jest wyposażony w wbudowany moduł podwójnego Wi-Fi i można go łatwo podłączyć do smartfona, tabletu lub sieci domowej. Alternatywą dla korzystania ze smartfona jest opcjonalny ręczny pilot zdalnego sterowania, z zainstalowaną aplikacją.

Ponadto, w przeciwieństwie do kominków z wbudowanym czujnikiem temperatury otoczenia, Maestro może być dostarczony z zewnętrznym mini czujnikiem Wi-Fi, który można umieścić w dowolnym miejscu, dzięki czemu można ustawić żądaną temperaturę w każdym pomieszczeniu. 

 

Wyposażenie standardowe piecyków na pelet MCZ:
- zgodny z dyrektywą Ecodesign 2022 w związku z wysoką sprawnością i czystym spalaniem,
- szybki start: płomień pojawia się przed upływem trzech minut, co oznacza zmniejszenie czasu rozruchu o 40% w stosunku do starszych wersji,
- wygoda użytkowania: pojemnik na popiół została powiększona, dzięki czemu może być opróżniany tylko raz w tygodniu,
- komora spalania wyłożona żeliwem,
- minimalistyczne uchwyty do otwierania drzwiczek,
- przyłącze świeżego powietrza z zewnątrz fi 50,
- system czystej szyby,
- zbiornik na pelet wewnątrz urządzenia.
Kominek został wyposażony w funkcję (NO AIR), która pozwala na całkowite wyłączenie wentylatorów w celu uzyskania absolutnej ciszy w pomieszczeniu oraz ogrzewanie tylko poprzez konwekcję.

 

Dane techniczne:
Klasyfikacja energetyczna: A+
Moc nominalna: 5,9 kW
Moc minimalna: 2,2 kW
Autonomia pracy: 7-17 h
Pojemność zasobnika: 13 l
Zużycie pelet: 0,5-1,3 kg/h
Sprawność: 94,70%
Emisja CO (przy 13% O2): 0,020-0,010 %
Temperatura spalin: 15670OC
Średnica wlotu powietrza: Ø 50 mm
Średnica wylotu spalin: Ø 80 mm
Zalecane ciśnienie komina: 10 Pa
Pobór prądu: 75 W (maks. 306 W przy rozpalaniu, ok.2-3 min.)
Gwarancja: 2 lata
Waga: 135 kg

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl